10.01.2019.

U Domu rudara u Milićima, 8.januara 2019.godine održana je svečana akademija povodom obilježavanja Dana Republike Srpske – 9.januara.

Tom prilikom prisutnima se obratio načelnik opštine Momir Lazarević, koji je istakao da je Opština Milići prosperitetna i stabilna lokalna zajednica sa usvojenim budžetom za 2019.godinu od 5.450.000 KM, a koji je za razliku od prethodnih godina sada razvojni. Građanima je poželio dobro zdravlje i da još dugo godina proslavljaju Dan Republike Srpske.

Na svečanoj akademiji predstavili su se Kamerni hor i Kulturno umjetničko društvo „Boksit“ Milići, recitatori SŠC „Milutin Milanković“, a prikazana je i video projekcija „Stvaranje Republike Srpske“. Nakon toga na Trgu rudara priređen je zabavni program i vatromet.

DanRS2019

DanRS2019 a

08.01.2019.

Načelnik opštine Momir Lazarević, 5.januara 2019.godine u Specijalističkom medicinskom centru „Boksit“ Milići, iznosom od 1.000 KM darovao je prvu rođenu bebu u 2019.godini, Milicu Palangetić.
Načelnik je ovom prilikom građanima poželio da se rađa što više djece, uz napomenu  da Opština Milići podržava pronatalitetnu politiku, te da izdvaja sredstva i za vantjelesnu oplodnju.
U porodilištu Specijalističkog centra Kompanije „Boksit“ u Milićima u 2018. godini obavljeno je 290 porođaja i rođene su 294 bebe.

scboksitmilici 2019

27.12.2018.

Na poslednjem ovogodišnjem zasjedanju, 15.-om redovnom u ovom sazivu, odbornici SO-e Milići raspravljali su o dvadeset tačaka dnevnog reda.

Odbornici su usvojili Program rada skupštine, po kojem će raditi u narednoj godini.

Većinom glasova usvojen je „Rebalans budžeta za 2018. godinu“, te „Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o izvršenju budžeta“ za ovu godinu.

I najvažniji dokument lokalne samouprave, „Budžet za 2019. godinu“ dobio je potrebnu većinu glasova, kao i „Odluka o izvršenju budžeta za narednu godinu“.

Opštinski parlament dao je saglasnost i na programe utroška sredstava od naknada za šume i naknada za vode u 2019.-oj godini, kao i saglasnost na programe rada javnih ustanova, Centar za socijalni rad i Sportski centar Milići.

Sve Odluke, Zaključke i Rješenja sa 15. redovnog zasjedanja Skupštine opštine Milići biće objavljene u „Službenom glasniku opštine Milići“, broj: 8/18.

STRUČNA SLUŽBA
SKUPŠTINE OPŠTINE

24.12.2018.

Pozivaju se sportski klubovi i organizacije koje se bave organizacijom i provođenjem sporta da dostave Programe rada za 2019. godinu.

Dostavljeni Programi rada ocjenjivaće se u skladu sa novousvojenim Pravilnikom o finansiranju sporta u opštini Milići. Obrasci se mogu preuzeti i od sekretara Sportskog društva Milići Zorana Džinkića.

Popunjene obrasce je potrebno dostaviti do 03.01.2019.godine sekretaru Sportskog društva, nakon čega će se izvršiti ocjena programa, što će biti osnov za donošenje odluke o finansiranju sportskih organizacija i klubova sa područja opštine Milići.

PRAVILNIK O FINANSIRANJU SPORTA NA PODRUČJU OPŠTINE MILIĆI

OBRASCI ZA PRIJAVU

21.12.2018.

Predškolska ustanova „Poletarac“ u okviru svojih tematskih aktivnosti, 21. decembra 2018.godine organizovala je tradicionalno druženje sa Deda Mrazom.

Prema riječima vaspitačice Zage Lalović, u vrtiću je danas 58 djece, koja su pisala pisma Deda Mrazu, pravili čestitke i uz pjesmice i igru družili se sa Deda Mrazom, a za tu priliku potrudili su se i okitili jelku i napravili zimski kutak.

dedamraz poletarac2018

poletarac zimskikutak2018

18.12.2018.

Predsjednik SO-e Milići, Branislav Novaković, zakazao je 15. redovnu sjednicu za srijedu, 26. decembar 2018. godine, a za sjednicu je, na osnovu Programa rada SO-e, predloženo ukupno 19. tačaka dnevnog reda.

Pred opštinskim parlamentom naći će se prijedlog Programa rada Skupštine opštine za 2019. godinu, te prijedlog rebalansa Budžeta za 2018. godinu .

Odbornici će raspravljati o prijedlogu Budžeta za 2019. godinu.

Iz oblasti urbanizma, stambeno-komunalnih poslova i ekologije na dnevnom redu 15. sjednice SO-e Milići, naći će se prijedlozi Programa utroška sredstava od naknada za šume, te Program korišćenja sredstava posebnih namjena od naknada za vode u 2019. godini.

Stručna služba SO-e pripremila je dnevni red i materijal za 15. sjednicu Skupštine, koje možete pogledati i preuzeti na zvaničnom sajtu opštine Milići, u sekciji Skupština, pod kategorijom Materijal za sjednicu SO.

STRUČNA SLUŽBA
SKUPŠTINE OPŠTINE