20.04.2017.

Na najvećem Sajmu preduzetništva u BiH „Grapos Expo 2017“ koji je otvoren 18.aprila 2017.godine u Gračanici, učestvuju i preduzetnici iz regije Birač.
Deset preduzetnika ima priliku da predstavi svoje proizvode i ideje, ostvare poslovne kontakte, kao i da se upoznaju i umreže sa preduzetnicima iz cijele BiH i svijeta.
Međunarodni sajam preduzetništva je najveći sajam ove vrste u regionu i okuplja sve relevantne institucije i kompanije na jednom mjestu, stoga je ovo izuzetna prilika da preduzetnici iz regije Birač ostvare bitne poslovne kontakte.

Sajam u Gračanici jedan je od najposjećenijih u BiH, a organizatori očekuju da će tokom četiri dana trajanja, sajam posjetiti oko 40.000 ljudi.
Osim preduzetnika, Sajam su posjetili i članovi savjeta za razvoj omladinskog preduzetništva, koji su formirani u pet opština regije Birač, uz podršku projekta „Mladi preduzetnici za društvene promjene“.

Cilj projekta „Mladi preduzetnici za društvene promjene“ je unaprijediti položaj mladih kroz jačanje ponude savjetodavnih usluga mladim preduzetnicima. Projekat provodi Udruženje „Prijatelji Srebrenice“ uz podršku Ambasade Kraljevine Holandije u BiH, u saradnji sa opštinama Milići, Vlasenica, Bratunac, Srebrenica i Zvornik.

grapos2017g