joomla backup

03.11.2016.

Već nekoliko godina Opština Milići i ŠG „Milići“ zajedno sa udruženjem građana „Ruke“ iz Sarajeva i „Mozaik prijateljstva“ iz Banja Luke organizuju akciju „Let's do it - Milion sadnica za jedan dan“.

Ove godine akcija je održana u srijedu, 02.11.2016.godine. Šumsko gazdinstvo je uz sadnice i stručnu pomoć obezbijedilo sendviče, vodu, alat i prevoz volontera na odredište. U akciji je učestvovalo 40 volontera iz Osnovne škole „Aleksa Jakšić“ i SŠC „Milutin Milanković“ koji su, zajedno sa svojim nastavnicima, zasadili 1.500 sadnica bijelog bora na planiranoj lokaciji Bijelo Polje.

Važno je da su se svi učesnici po završenom poslu, još malo družili po lijepom sunčanom vremenu, uz zaključak da je očuvanje prirodne sredine preko zdravih šuma za lokalnu zajednicu i šire, još jedno pozitivno iskustvo.


Načelnik Odjeljenja

Gordana Sarić

posumljavanje2016

posumljavanje20161