100 251629. februra 2012. godine potpisan je ugovor o dodjeli sredstava za Projekat izgradnje vatrogasnog doma u Milićima. Ugovor su potpisali ambasador Japana u BiH Hideo Yamazaki i načelnik Opštine Milići Živojin Jurošević. Vlada Japana dodijelila je grant u iznosu od 82.805 eura (161.952,50 KM) Opštini Milići za realizaciju ovog projekta.

100 2518Izgradnja vatrogasnog doma, u kom će biti smještena i služba Civilne zaštite, jedan je od prioritetnih projekata na području opštine Milići. Regulisanjem pitanja smještaja ljudstva i opreme biće omogućeno efektivnije sprovođenje preventivnih mjera zaštite od požara i drugih elementarnih nepogoda, kao što je vršenje obuke za pripadnike jedinice i organizovanje javnih vježbi uz učešće građana. Sve ovo će doprinijeti efikasnijem obavljanju intervencija u slučaju opasnosti.

Realizacija ovog projekta doprinijeće poboljšanju sistema zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća na području opštine Milići, gdje živi više od 13.000 stanovnika.

Od 1996. godine do danas, Vlada Japana donirala je velika sredstva za realizaciju projekata od javnog značaja širom Bosne i Hercegovine.