јоомла бацкуп

12.12.2023.

Општина Милићи као учесник и координатор пројекта у сарадњи са Пољопривредном задругом „Сасвим природно“ Милићи, АПЦУ – јединицом за координацију пољопривредних пројеката, кроз пројекат „Пластеничка производња“, ће бити укључено 30 корисника, помаже заинтересоване пољопривредне произвођаче за производњу поврћа на површини од 100 м2.

Кроз пројекат ће корисници уз властито учешће од 30% (цијена цца 1.187 КМ), добити бесповратну помоћ за прву годину производње, а што укључује пластенике са системом за наводњавање и стручна предавања, и у овај пројекат биће укључен 21 корисник.  АПЦУ – јединица за координацију пољопривредних пројеката у истом пројекту предност даје пољопривредним произвођачима старости до 35 година и женама, уз властито учешће од 10% (цијена цца 396 КМ), који ће добити бесповратну помоћ за прву годину производње, а што укључује пластенике са системом за наводњавање и стручна предавања, и у овај пројекат биће укључено 9 корисника.

Од корисника се очекује да осигурају тражену површину земљишта, стабилан извор воде, да врше обраду земљишта и проводе све агротехничке мјере, те се придржавају стручних упута и уговорених одредби.

Максималан број корисника које ће бити одабрани путем овог јавног позива је 30.

Право пријаве на конкурс имају сви старији од 18 година са подручја општине Милићи.

Све додатне информације можете добити у канцеларији за пољопривреду општине Милићи или на контакт број 056/745-450.

Документа која је потребно доставити приликом пријаве на Јавни позив:

1.    Захтјев,
2.    Копија личне карте,
3.    Кућна листа,
4.    Потврда са бироа
5.    Овјерена изјава да ће обезбиједити учешће у пројекту и да пластеник неће отуђити у року од 5 година.

Попуњене пријаве искључиво предати на шалтер сали општине Милићи.
Рок за предају пријава је 27.12.2023.  године.

Критеријуми:

1.    Подносилац пријаве мора имати пребивалиште на подручју општине Милићи,
2.    Да живи у руралном дијелу општине (комисија обилази сваког корисника),
3.    Подносилац живи у домаћинству у којем су сви чланови незапослени, односно један члан запослен,
4.    Земљиште мора бити погодно за ову врсту производње (осунчано, повољног нагиба, са доступном водом на парцели (комисија обилази сваког корисника)),

Начелник општине
                                        Марко Савић с.р.