joomla backup

TB Milic 955x430 topslika

22.05.2023.

Dana 21.5.2023.godine u naselju Žutica, opština Milići, služen je parastos i položeni vijenci za 8 stradalih srpskih civila, koje su 1992.godine iz zasjede ubile muslimanske snage na regionalnom putu Milići -  Srebrenica. Parastosu su, pored opštinskog rukovodstva, prisustvovali predstavnici opštinske boračke organizacije, porodice stradalih, kao i sveštenstvo.
Načelnik opštine Marko Savić, u svom obraćanju medijima, rekao je da ono što neko igra na kartu zaborava je nedopustivo da se desi. „Nažalost, niko od institucija koje bi trebalo da procesuiraju i pokrenu postupke vezano za ovaj zločin, nisi preuzeli konkretne korake, odustalo se zbog nedostatka dokaza. Mislim da pravog pomirenja, bez izjednačavanja bola i poštovanja svih žrtava koje su položene za vrijeme poslednjeg rata, ne može biti. Nemoguće se odreći utiska kada su u pitanju srpske žrtve, da se na neki način sve to nipodaštava. Nadamo se da će doći vrijeme kada će pravda trijumfovati i da će se svi koji su počinili zločin, bez obzira da li su oni počinjeni nad Bošnjacima ili Srbima, ravnopravno odgovarati“, izjavio je načelnik.

Полагање вијенаца Жутица