joomla backup

TB Milic 955x430 topslika

Broj: 02-020-36/13
Datum: 17.07.2013. godine

 

Vlada Republike Srpske
Ministarstvo trgovine i turizma

n/r Ministarka Maida Ibrišagić-Hrstić

 

Poštovana,
Ovim putem želim da izrazim svoje duboko razočarenje i osjećaj poniženosti zbog činjenice da ste došli u prostor lokalne zajednice Milići u zvaničnu posjetu privrednom subjektu „Vivia“ koji svoju djelatnost obavlja u cjelosti na prostoru Milića a da Vi ili Vaš kabinet niste obavjestili Načelnika opštine o posjeti. Bilo bi mi zadovoljstvo da Vas dočekam u Raševu našoj MZ gdje su locirani i izvorište i fabrika.


Ja sam već treći mandat Načelnik ove opštine i nikada do sada se nije desilo da bilo koji Ministar iz bilo koje Vlade ( RS, Federalne ili Savjeta Ministara BiH ) dođe u Miliće, a ne želi da se sretne sa Načelnikom opštine. Imali smo o čemu razmjeniti mišljenja baš i o samoj „Vivia“ fabrici.


Tog dana (16.07.) u posjeti fabrici glinice „Birač“ u Zvorniku bio je i Predsjednik Republike sa grupom Ministara i ja sam bio pozvan da im se pridružim, što sam i učinio, gdje sam upravo saznao da ste Vi bili u „mojoj“ opštini a da ja to nisam znao.


Izražavam svoje žaljenje zbog ovog Vašeg gesta.

 

S poštovanjem,

NAČELNIK OPŠTINE
Živojin Jurošević s.r.