slider1

joomla backup

TB Milic 955x430 topslika

14.09.2021.

Povodom obilježavanja Dana srpskog  jedinstva, slobode i nacionalne zastave na svim javnim ustanovama  i institucijama, kao i na glavnim saobraćajnicama u opštini Milići istaknute su  zastave Republike Srpske.

Dan srpskog  jedinstva, slobode i nacionalne zastave zajednički je praznik Republike Srpske i Republike Srbije koji se obilježava 15.septembra, na dan proboja Solunskog fronta u Prvom svjetskom ratu.

Opština Milići obilježiće prigodnim programom Dan srpskog  jedinstva, slobode i nacionalne zastave na Trgu rudara 15.septembra 2021.godine sa početkom u 11.30 časova. Javnost će biti ukratko upoznata sa značajem obilježavanja ovog praznika, a prisutnima će se obratiti načelnik opštine Milići Marko Savić. Programom je planirana trka štafeta za osnovce i srednjoškolce, ulicama Vuka S.Karadžića, Solunskih junaka i Cara Lazara, te defile sa zastavicama djece iz PU „Poletarac“ .