30.08.2018.

Predsjednik SO-e Milići, Branislav Novaković, zakazao je 13. redovnu sjednicu za četvrtak 6. septembar 2018. godine, a za sjednicu je, na osnovu Programa rada SO-e, predloženo ukupno 25. tačaka dnevnog reda.

Jedna od najznačajnih je Odluka o usvajanju Urbanističkog plana Milića od 2017 - 2037. godine. Odbornici će razmatrati i Konsolidovani izvještaj o izvršenju Budžeta za prvih šest mjeseci ove godine.

Pred opštinskim parlamentom naći će se i nacrt Plana investicija za 2019. godinu, te Plan održavanja i zaštite lokalnih i nekategorisanih puteva i ulica u naseljima za sledeću godinu, dok će za predstojeću zimu odbornici raspravljati o Programu zimskog održavanja puteva na području opštine.

Iz oblasti urbanizma, stambeno-komunalnih poslova i ekologije na dnevnom redu 13. sjednice SO-e Milići, naći će se prijedlog Odluke o subvenciji troškova obračunatih u postupku legalizacije bespravno izgrađenih individualnih stambenih i stambeno-poslovnih objekata, a odbornici će, kroz izvještaje, biti upoznati sa aktivnostima koje vodi nadležno opštinsko odjeljenje.

Druga polovina dnevnog reda pred odbornike stavlja izvještaje o radu Policijske stanice, Inspekcijskih organa, te javnih ustanova, preduzeća i organizacija za prvu polovinu ove godine, kao i organizaciono-tehničke pripreme obrazovnih ustanova za školsku 2018/2019. godinu.

Odbornici će biti informisani i o stanju i aktivnostima u oblasti privrede i preduzetništva, kao i aktivnostima u mjesnim zajednicama na području opštine Milići za prvu polovinu ove godine.

Stručna služba SO-e pripremila je dnevni red i materijal za 13. sjednicu Skupštine, koje možete pogledati i preuzeti na zvaničnom sajtu opštine Milići, u sekciji Skupština, pod kategorijom Materijal za sjednicu SO.

STRUČNA SLUŽBA

SKUPŠTINE OPŠTINE