27.12.2017.

U Sali za sastanke u zgradi opštine Milići, 26.decembra 2017.godine održana je sjednica Savjeta za izradu urbanističkog plana Milića.

Sjednici su prisustvovali predstavnici „URBIS CENTRA“ iz Banja Luke, koji su nosioci izrade ovog plana, članovi Savjeta za izradu urbanističkog plana Milića, Načelnik opštine Momir Lazarević, kao i načelnici Odjeljenja Opštinske uprave.

Predstavnici „URBIS CENTRA“ prezentovali su ono što je do sada urađeno o čemu je vođena veoma konstruktivna diskusija, analizirano postojeće stanje i utvrđeni ciljevi, razmatran je planski koncept, a svoje stavove, prijedloge i mišljenja iznosili su svi prisutni na sjednici.
Nove prijedloge i sugestije poželjno je dostaviti do polovine januara nosiocu izrade plana ili Odjeljenju za prostorno uređenje, stambeno - komunalne poslove i ekologiju opštine Milići.

Dogovoreno je da prednacrtna forma plana bude do druge polovine januara, a da nacrtna forma bude spremna do februarske sjednice Skupštine opštine Milići, kao što je i planirano dinamičkim planom izrade urbanističkog plana Milića.

savjetiurbissjednica