25.12.2017.

U okviru kampanje „Ako misliš piti, vozač nemoj biti!“, karavan „Proslavi odgovorno“ 22.decembra 2017.godine posjetio je Miliće.

Tim povodom u Sali za sastanke u zgradi opštine Milići održan je radni sastanak rukovodstva opštine i predstavnika opština Vlasenica i Srebrenica, Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, MUP-a, Auto – moto društava, Auto – moto saveza RS, omladinskog sektora i drugih zainteresovanih strana.

Predstavnici Agencije za bezbjednost saobraćaja u svom izlaganju predočili su osnovne stvari koje bi svaka lokalna samouprava trebala da uradi, kako bi se stvorio jedan sistemski pristup na unapređenju bezbjednosti saobraćaja, a to su:

• Analiza kapaciteta za upravljanjem bezbjednosti saobraćaja na području jedinica lokalne samouprave,
  • Pregled usvojenih akata koji se odnose na bezbjednost saobraćaja,
  • Prijava na Javni poziv za sufinansiranje projekata iz ove oblasti i
  • Aktivno učešće i realizacija preventivnih aktivnosti.

Radovan Višković, narodni poslanik i član Savjeta za bezbjednost saobraćaja opštine Milići u svom obraćanju rekao je da je Vlada RS na svojoj sjednici donijela Odluku da se u Plan za 2018.godinu uvrsti izrada projektne dokumentacije za izgradnju brze ceste Bijeljina – Zvornik – Milići – Vlasenica – Sokolac, a da je to nešto što se i prije par godina ugradilo u Prostorni plan RS.

Direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Milija Radović istakao je da su ovi sastanci od izuzetnog značaja, prvenstveno da bi se vidjelo kakvi su planovi kada je u pitanju bezbjednost građana u saobraćaju, smanjenje broja saobraćajnih nezgoda, identifikovanje opasnih mjesta, a sve to u cilju intenziviranja aktivnosti na području regije Birač.

Načelnik opštine Milići Momir Lazarević, u svom obraćanju naglasio je da je opština Milići napredovala po pitanju donošenja Odluka, da je izrađena Strategija za bezbjednost saobraćaja, formirana stavka u Budžetu za bezbjednost saobraćaja, te da su se time stekli uslovi za kandidovanje na Javne pozive koje sufinansira Agencija. Jedan od projekata koji će biti realizovan je izrada horizontalne i vertikalne signalizacije, kao i obilježavanje svih naseljenih mjesta na području opštine Milići, a sve u cilju povećanja bezbjednosti saobraćaja.

proslaviodgovorno1

proslaviodgovorno2