20.11.2017.

Na osnovu člana 5. stav 3. Zakona o praznicima Republike Srpske („Službeni glasnik Republike Srpske, broj 43/07), člana 59. stav (1) tačka 21) Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 97/16) i člana 68. stav (1), tačka 33) Statuta opštine Milići („Službeni glasnik Opštine Milići“, broj: 5/17), Načelnik opštine Milići, d o n o s i

N A R E D B U
o određivanju preduzeća, ustanova i drugih organizacija koji su dužni da rade u dane praznika Republike Srpske u mjesecu novembru 2017.godine

U skladu sa Zakonom o praznicima RS, republički praznik 21.11.2017. godine je :

- Dan uspostavljanja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini.

Član 1.

Radi zadovoljenja neophodnih potreba građana, dužni su da rade:

1. Dom zdravlja u vremenu 00,00 do 24,00 časa sa organizovanom hitnom službom ;

2. ZU apoteka „ Galen“ Milići: 21.11.2017. od 07,00-15,00 časova ;

3. ZU apoteka“Moja apoteka“ 21.11.2017. od 08,00-14,00 časova ;

4. Vatrogasna jedinica u vremenu od 00,00 do 24,00 časa (dežurstva);

5. Komunalno preduzeće - kontinuirana isporuka vode i odvoz smeća - dežurstvo;

6. Autobuska stanica i javni prevoz putnika u skladu sa redovnom vožnjom ;

7. Veterinarska ambulanta “ZANUM VET“ Radojka Petković s.p. Milići
(dežurstvo ili pripravnost), gdje raspored pripravnosti mora biti vidljivo istaknut na veterinarskoj ambulanti.

8. Ugostiteljski objekti, trgovinski objekti i zanatsko preduzetničke radnje dužne su da rade u skladu sa Odlukom skupštine opštine Milići o određivanju radnog vremena ugostiteljskih objekata i Odlukom o određivanju radnog vremena pravnim licima i preduzetnicima koji obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost na području opštine Milići.

Trgovinski objekti, zanatsko preduzetničke radnje i ostali privredni subjekti, za obavljanje svoje djelatnosti u dane republičkog praznika određenog članom 1. ove naredbe, dužni su podnijeti Zahtjev za izdavanje rješenja za rad i radno vrijeme Odjeljenju za finansije,privredu i društvene djelatnosti Opštine Milići.

Član 2.

Odredbe o nadzoru, propisivanju prekršaja i sankcija za učinjeni prekršaj iz Zakona o praznicima RS (“Službeni glasnik RS“, broj 43/07), Odluka o određivanju radnog vremena ugostiteljskih objekata i Odluka o određivanju radnog vremena pravnim licima i preduzetnicima koji obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost na području opštine Milići, primjenjivaće se u slučaju postupanja suprotno odredbama ove Naredbe.

Član 3.

Ova Naredba biće objavljena u „Službenom glasniku Opštine Milići“, a primjenjivaće se od 21.11.2017. godine.

NAČELNIK OPŠTINE

Momir Lazarević s.r.