09.11.2017.

9.novembra 2017.godine održan je sastanak predstavnika Udruženja žena „Priroda“ iz Bratunca, predsjednika i članova Savjeta mjesnih zajednica s područja opštine Milići, kao i predstavnika iz Opštine Milići.

UŽ „Priroda“ iz Bratunca, zajedno sa opštinama Milići, Bratunac i Srebrenica provodi projekat pod nazivom „Monitoring rada lokalnih skupština - primjena mehanizama građana u donošenju odluka“. Fokus grupa u opštini Milići su članovi Savjeta mjesnih zajednica, s ciljem finansiranja mjesnih zajednica, a u narednom periodu planiran je i sastanak s odbornicima iz Skupštine opštine Milići.

Neki od zaključaka sa sastanka su:

• veći stepen samostalnosti u radu MZ, posebno kod aktivnosti koje zahtjevaju manja finansijska sredstva ;
  • da se organizuje, najmanje na tromjesečnom nivou, sastanak Načelnika sa saradnicima i predstavnicima javnih preduzeća i institucija sa predstavnicima mjesnih zajednica na temu „Problemi u mjesnim zajednicama“.

mz uzprirodabratunac