19.07.2017.

U Sali za sastanke u zgradi Opštine Milići 19.jula 2017. godine potpisan je Memorandum o razumijevanju na realizaciji projekta „Uspostavljanje regionalnog centra za obuku i obrazovanje odraslih i učenja na radnom mjestu - Milići“ . Projekat je podržan od strane Agencije za razvoj malih i srednjih preduzeća RS kroz program Prilika plus . Projekat finansira Ambasada Švajcarske .

Projektom je predviđena uspostava centra koji za cilj ima obuku kadrova u drvopreradi i obradi matala . Zanimanja u drvopreradi su primarni prerađivač drveta i stolar, dok je iz metalske struke zanimanje za koje će se obrazovati bravar – varioc . Ukupan budžet projekta iznosi 218.945 KM . Preko programa Prilika plus kao grant sufinansiraće se projekat u iznosu od 207.195 KM a opština će sufinansirati projekat sa 11.750 KM .

Projektom će se adaptirati prostorije u kojima će biti smješten centar, izvršiti nabavka opreme koja nedostaje za praktičnu obuku, izvršiti registracija centra i prilagoditi planovi i programi nastave i obuke u skladu sa potrebama privrede .

Memorandum su potpisali Momir Lazarević Načelnik opštine Milići, Vesna Bogičević direktor SŠC „Milutin Milanković“ Milići i Ratko Majstorović predsjednik klastera drvoprerade „Drina - Drvo“.

memorandumorazumijevanju