28.06.2017.

Na osnovu člana 59. stav (1) tačka 18) Zakona o lokalnoj samoupravi (''Službeni glasnik Republike Srpske'', br. 97/16), člana 59. Stav (1) alineja 20) Statuta Opštine Milići (''Službeni glasnik Opštine Milići, br. 4/14), Odluke o izvršenju budžeta Opštine Milići za 2017. godinu (''Službeni glasnik Opštine Milići'', br. 1/17), i člana 14. Pravilnika o uslovima i načinu ostvarivanja subvencija za razvoj zanatstva i male privrede- zapošljavanje novih radnika i samozapošljavanje u proizvodnim, zanatskim i uslužnim djelatnostima (Službeni glasnik Opštine Milići 4/17), načelnik Opštine Milići, raspisuje

J A V N I  P O Z I V
za dodjelu subvencija za razvoj zanatstva i male privrede- zapošljavanje novih radnika
i samozapošljavanje u proizvodnim, zanatskim i uslužnim
djelatnostima u 2017. godini

I – Predmet poziva

Predmet javnog poziva je dodjela subvencija za zapošljavanje novih radnika i samozapošljavanje u proizvodnim, zanatskim i uslužnim djelatnostima u 2017. godini, (sufinansiranje dijela troškova radnog mjesta) poslodavcima i nezaposlenim licima koji obavljaju djelatnost, odnosno imaju prebivalište na području Opštine Milići.

II – Namjena subvencija

Subvencije su namijenjene:
- poslodavcima za zapošljavanje novih radnika sa evidencije JU Zavoda za zapošljavanje RS, Filijala Bijeljina - Biro Milići.
- nezaposlenim licima, prijavljenim na evidenciji JU Zavoda za zapošljavanje RS, Filijala Bijeljina - Biro Milići.

III – Uslovi za ostvarivanje prava na subvenciju

Pravo na subvencije za zapošljavanje novih radnika u proizvodnim, zanatskim i uslužnim djelatnostima imaju samostalni preduzetnici.

Pravo na subvencije za samozapošljavanje u proizvodnim, zanatskim i uslužnim djelatnostima imaju preduzetnici koji su izvršili registraciju preduzetničke delatnosti u tekućoj godini i pokrenuli postupak registracije u toku i nakon raspisivanja javnog poziva za dodjelu subvencija.

Pravo na subvenciju za otvaranje novih radnih mesta ne mogu ostvariti:
samostalni preduzetnici- trgovinske i ugostiteljske djelatnosti.

Pravo na subvenciju ne mogu ostvariti ni subjekti koji su koristili sredstva za subvenciju za razvoj zanatstva i male privrede iz budžeta Opštine Milići u prethodne 2 godine, ili nisu realizovali ugovornu obavezu.

Kompletan tekst Javnog poziva možete preuzeti putem sljedećeg linka:

JAVNI POZIV ZA DODJELU SUBVENCIJA ZA RAZVOJ ZANATSTVA I MALE PRIVREDE