03.04.2017.

U petak, 31.marta 2017.godine opština Milići je obilježila Dan opštine i jubilej 25 godina postojanja.

Tom prilikom položeni su vijenci na spomen obilježje kod Doma rudara, a nakon toga je održana Svečana sjednica Skupštine opštine Milići uz prigodan kulturno umjetnički program.

Skupštine opštine Milići dodijelila je jubilarne nagrade i priznanja opštine Milići za djela i rad, koji zaslužuju opšte poštovanje i isticanje za poseban doprinos u ostvarivanju privrednog, kulturnog i svakog drugog napretka za građane opštine Milići, i to:

Povelja opštine Milići dodijeljena je Miladinu Vasiljeviću i Omladinskom savjetu Milići ,
Grb opštine Milići sa Poveljom opštine Milići dodijeljen je Jugoslavu Dukiću, Udruženju penzionera Milići, Radio „Birač“ Milići, Sportsko društvo „Milići“, Narodna biblioteka Milići, JZU Dom zdravlja „Sveti Nikola“ Milići, AD „Komunalno“ i ŠG „Milići“,
Zlatni grb opštine Milići sa Poveljom opštine Milići dodijeljen je KUD „Boksit“ Milići,
Zlatni grb opštine Milići sa Posebnom poveljom opštine Milići dodijeljen je majci tri poginula sina i poginulog supruga, boraca Vojske Republike Srpske, Ljubici Slijepčević – posthumno i dr Radovanu Viškoviću,
Zlatni grb sa Zlatnom poveljom opštine Milići, kao i „Zlatni ključ Milića“ dodijeljen je Predsjedniku Kompanije „Boksit“ a.d. Milići mr Rajku Dukiću.

VAS 3758