joomla backup

TB Milic 955x430 topslika

27.08.2021.

Obavještavaju se građani da su u periodu pripremanja ogrevnog drveta, a radi zaštite zelenih i drugih javnih površina u urbanom dijelu Milića obavezni da:
• zelene površine zaštite (postavljanjem najlona, cerada i sl.) na mjestu gdje će vršiti istovar i cijepanje drva,
• slaganje ogrevnog drveta u podrumske prostorije izvrše najkasnije u roku od 48,00 časova od momenta istovara istog,
• očiste sav otpad (koru, piljevinu i sl.) nakon uklanjanja ogrevnog drveta.

Zabranjeno je:
• uništavati i prljati zelene i javne površine nesavjesnim odlaganjem ogrevnog drvata na iste,
• rezati ogrevna drva na zelenim i javnim površinama motornom testerom i cirkularom.

Lica koja budu koristila navedene površine za deponovanje, istovar i cijepanje drva suprotno navedenom obavještenju biće sankcionisana od strane Komunalne policije opštine Milići u skladu sa odredbama Odluke o komunalnom redu na području opštine Milići („Službeni glasnik Opštine Milići“, broj: 3/15, 2/17 i 9/17), odredbama Zakona o komunalnim djelatnostima („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 124/11 i 83/19), kao i odredbama Zakona o komunalnoj policiji („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 28/13).
Nadzor nad poštovanjem odredbi članova Odluke o komunalnom redu na području opštine Milići i pomenutih Zakona kojima se zabranjuje prljanje i uništavanje zelenih i drugih javnih površina na području opštine Milići vršiće Komunalna policija opštine Milići.

Kako Komunalna policija ne bi bila prinuđena da u narednom periodu izdaje prekršajne naloge pozivamo Vas da navedene površine koristite na gore opisan način.

 

NAČELNIK ODJELJENJA

Slaviša Stanković s.r.