29.03.2021.

Broj : 02-30-6/20
Datum : 29.03.2021.god.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST OPŠTINSKOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE

Nakon održane 33. sjednice, Opštinski štab za vanredne situacije, usvojio je sledeće zaključke:

1. Opštinski štab za vanredne situacije poziva građane da se ponašaju odgovorno i poštuju mjere za reagovanje na pojavu bolesti izazvane virusom korona (covid-19) propisane zaključkom Štaba za vanredne situacije Republike Srpske od 26.03.2021. godine.
  2. Opštiniski štab za vanredne situacije upućuje apel zaraženim licima da prijavljuju lica sa kojima su bili u neposrednom kontaktu.
  3. Opštinski štab za vanredne situacije donio je sledeće zaključke:
    Da se izvrši nadzor nad privrednim društvima koja u okviru svojih poslovnih objekata imaju restorane za ishranu radnika.
  4. Da privredni subjekti prilikom ulaska u svoje poslovne prostorije kao mjeru sprečavanja širenja virusa organizuju obavezno mjerenje temperature za radnike (digitalne toplomjere mogu putem reversa preuzeti u zgradi Opštinske uprave).
  5. Da se pomoć socijalno ugroženim kategorijama stanovnika može izvršiti uz pomoć Opštinske organizacije Crvenog krsta.
  6. Da se dio opreme iz SC „Milići“ prebaci u Dom zdravlja „Sv. Nikola “ kao dio pomoći zbog pogoršane epidemiološke situacije.
  7. Da se HES službi od strane Komunalne policije, Inspekcijskih organa i pripradnika MUP PS Milići pruži logistička pomoć.

KOMANDANT ŠTABA
ZA VANREDNE SITUACIJE