joomla backup

03.02.2021.

Dana 03.02.2021. godine na inicijativu Načelnika opštine Marka Savića održan je sastanak na temu rješavanja problema snabdijevanja električnom energijom potrošača na području opštine Milići. Sastanku su prisustvovali: Načelnik opštine sa svojim saradnicima, predstavnici ZEDP „ELEKTRO-BIJELJINA“ a.d. i predstavnici vodećih privrednih subjekata opštine.

Zaključci sastanka su sljedeći:

  1. Opština Milići će preko nadležnog odjeljenja uputiti dopis relevantnim subjektima koji će ukazati na uska grla u snabdijevanju iste i dostaviti ZEDP „Elektro – Bijeljina“ radi hitnog otklanjanja. ZEDP „Elektro – Bijeljina“ će u cilju sagledavanja navedenih uskih grla obezbijediti stručna lica koja će ista sagledati.
  2. Privredni subjekti i opština Milići dostaviće stav koji 35-kw dalekovod je prioritet za rekonstrukciju.
  3. ZEDP „Elektro – Bijeljina“ će u okviru svojih kapaciteta organizovati raskresivanje trasa mreže koje su zarasle.
  4. Sistem prijave kvarova i nestanka električne energije učiniti transparentnim i dostupnim.
  5. ZEDP „Elektro – Bijeljina“ će na sjednicu SO-e Milići na kojoj se bude raspravljalo o stanju elektro energetskog snabdijevanja imenovati adekvatno lice koje može dati potrebne odgovore.

sastanak03.02.2021. 2